Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahoooooj,

      jmenuji se Emily Caroli Regis, ale můžete mi říkat Lilinka. Tyto stránky jsou o mně, tak bych se Vám měla trochu představit. Jak už asi víte, jsem už dvouroční kavalíří slečna, která se narodila 17. října 2004 mamince Gertrudě Twai z Císařského Mlýna společně se čtyřmi sestřičkami. Tři sestřičky jsou černouškové - říká se jim Tricolor - a jedna je Blenhaim jako já. Jmenují se Editt, Elischka, Erin a Elsa Caroli Regis. Tatínek, Cairo  Biely Démon je slovenský šampion a můj vzor pro výstavy. Moje jakoby tetička-velká a úspěšná šampionka, Ginfizz Sladká Krása, se o mě také starala moc hezky.

      Avšak jednoho zimního dne, 7.ledna to bylo, jsem jela na velkou cestu. Do Prahy, jenž byla jen přestupní stanicí - do příštího ráje pro rozmazlence. V Praze na mne totiž čekali nový člověčinové. Hned první pohled do mých hlubokých očí stačil, abych si nové páníčky omotala kolem prstu a od té doby mi oddaně slouží. Kupují mi hračky, dělají dobré papání, vozí na zahrádku, chatu, do lesa i do přírody, mazlí se se mnou, nechají se okusovat a vystrkovat z postýlky, což mne baví nejvíc - to se pak pořádně roztáhnu a celou noc pěkně sním. Občas mám dost divoké sny - někdy třeba honím králíky nebo utíkám s buřtíkama v tlamičce před řezníkem!! To prý vždycky začnu ze spaní mávat tlapičkama a povrčávat! Nejlíp se mi spí v pozici na zádech, natáhlá přes celý polštář a dotyční páníček, kterému tuto čest věnuji, musí spát jen v nejlepším případě na matraci. V pelíšku spím jen když jsem sama doma, což se mi moc nelíbí, ale to dopoledne uteče docela rychle - pokaždé mě navštíví babička a vezme mě na procházku. A když ne, tak si zkrátím čas tak, že s tím, co přede mnou zapomenou uklidit, si tak trošku pohraju - ale věřte, nakonec se to rozpadne vždycky samo! To mne pak uklimbá a jdu na kutě - musím přece nabrat síly na mé řádění! Když pak páníčci přijdou domů, kroutím prdelkou a to panečku zabírá!! To se pak se mnou mazlí a říkají mi roztomiloučkej krutibrčku!! Já je vždycky poňufám, olížu, opusinkuju, okoušu a pak chci, aby si se mnou hráli..

       Když si mě tehdy přivezli domů, hned jsem utíkala prohlédnou všechny kouty - jsem totiž moc zvědavý pejsek. To vždycky když vidím nějakou tašku nebo batoh, hned mi kouká jen ta prdelka, jak musím všude a všechno prošmejdit. A skoro vždy mi něco blýskne do očiček a už to mám v tlamičce a huráá, procvičuji chrup! Jenže občas si toho všimnou a vezmou mi to.. Ale místo toho mi dají nějakou kostičku, vždy připravenou, zakoupenou ve zverimexu. Jenže to už není taková zábava! Jinak normálně papám granulky Eukanuba s masíčkem nebo šunčičkou nebo brynzou, a občas mi do toho také dají rýži či těstoviny, mrkvičku či vajíčko. Jo jinak ani nemusím říkat, jak dobrý jsem loudil...ode mne byste se mohli učit! Můj nejoblíbenější pamlsek jsou piškůtky - těch bych snědla spouuusty. Když jsem byla ještě menší, tak mi je dávali s tvaroháčkem, aby si mě vykrmili. To bylo mňam:) Jinak papám všechno - zeleninu a ovoce si dokonce beru sama z keře anebo když jsou položeny někde v dosahu mého čumáčku. V kuchyni mám také samozřejmě mističky s vždy čerstvou vodou, poněvadž mám velkou žížu po všech těch hrách a nekalostech co provádím; nebo když přijedu ze zahrádky. To když mi pak ve vaně umyjí nožičky, to dostávám amok a lítám a chci si hrát. Mám hodně moc hezkých hraček - mám míčky, uzel, pískací hračky - činku, dva pejsky, dva malé lvíčky, žlutého tvora s dudlíkem, dlouhého růžového hafíka, tweetyho, goofyho, pštrosa, zelený bumerang z výstavy a pak taky plyšovou příšerku, plyšového pejska a jednorožce, tvrdou gumovou kostičku s rolničkami(tu jen tak nerozkoušu) a taky míček na floorball . Další hračky pořád přibývají, už by se sem ani nevešly - mohla bych si z toho zařídit hračkářství. Měla sem i pískací jakoby hovězí kost,  jenže tu sem celou rozhryzala; a taky pískacího lišáka fotbalistu - jenže z toho po týdnu zbyli jen kopačky!:o( Moc ráda aportuju a přetahuju se, heheee - já vždycky dělám, že podávám tu hračku, ale pak ucuknu a běžím pryč!=D Taky se moc ráda peru - když jsem byla ještě malinká a měla jsem ještě špičaté mléčné zoubky - to tekla krev! Doslova - páníčkovy několikrát z ucha, paničce Terezce ze rtu a nosu, z rukou.. To byly rvačky! Ale já to samozřejmě myslím vždycky dobře - jsem přece vymazlený pejsek!:) Když mi bylo půl roku, absolvovala jsem základní výcvik pro pejsky v Kolíně v Borkách. Seznámila jsem se tam s moc pejsky - třeba s vlkodavem, pudlíkama, vlčáky, akita-inu, labradorem, jezevčíkem, yorkšírem a dalšími. Mám diplom! A poslouchám - když chci!!!!!;-) Také mám také diplomy a stužky z výstav - Kutná Hora, Praha, Brno atd. Dostávám ocenění výborný a krásné posudky. Na národní výstavě psů v Praze jsem získala titul CAJC (medaily mi nedovolili rozkousat) a na poslední speciální výstavě v Kutné Hoře jsme získali ocenění pro nejkrásnější chovatelskou skupinu - Caroli Regis. Podle anglické paní porotkyně jsme byli jako bonboniéra (všechny 4 barevné rázy). Plus mladí & krásní.

      Kromě toho taky hodně cestuju, berou mě všude s sebou, takže jsem zcestovalý a světaznalý pejsek. Když jsme byli v létě  na dovolené v Orlických horách, byla jsem dokonce v i Polsku!! Mám svůj pas a do kožíšku mi dali čip, kdybych se ztratila..-vůbec to ale nebolelo! Nedávno jsem byla také v Poděbradech, kde jsem ochutnala lázeňské oplatky a poděbradku, jenže ta mi moc nevoněla! Jéé, zrovna někdo přišel domů, tak to už budu muset jíííít - třeba vyšmejdím nějaké dobrůtky..

Co tak ještě říct na závěr? No, jsem prostě šťastný pejsek a princezna (korunka a piha krásy), která si získá úplně všechny a kterou si všichni okamžitě zamilují. HAF

Obrazek

Obrazek

Hurikán Emily je čarovně krásný a okouzlující, nevypočitatelný, silný :-), je svůj, jde si za svým - dělá si co chce a hlavně dostane co chce. Je to ŽIVEL!!